Planeerimine
Kuidas saab tulevane isa abiks olla?
Artiklist leiate vastused järgmistele küsimustele:
Mida saab tulevane isa teha, et tagada spermatosoidide parim kvaliteet?
Kas mehed võiksid enne viljastamist võtta vitamiine või toidulisandeid?
Mis siis, kui tulevane isa suitsetab?
Milliseid toite võiksid mehed vältida, kui te üritate beebit saada?
Kuidas tulevasel isal lähab? Keegi ei taha rikkuda ära teie lapse tegemise lõbu, aga enne parimate „ujujate“ teele saatmist peaksite paari asja meeles pidama.
Ülekaaluliste ja rasvunud meeste spermatosoidide hulk võib olla langenud ja nende spermatosoidid võivad olla kehvemad „ujujad“.
Kas teadsite, et sperma kvaliteet paraneb, kui toitute tervislikult ja hoiate end vormis – see võib anda „väikestele ujujatele“ piisavalt visadust eesmärgini jõudmiseks. Pidage meeles, et lapse saamine on meeskonnatöö, mille nimel tuleb vaeva näha.
Loe lisaks:
Uuringud on näidanud, et teatud toitude eelistamine ja teiste vältimine mõjutab sperma kvaliteeti. Seega tarbige näiteks mereande, linnuliha, pähkleid, täisteratooteid, puu- ja köögivilju. Vältige toite, milles on suur kogus küllastunud rasvhappeid ja transrasvu. Õnneks soovitatakse toidu valikul sama ka teie partnerile – seega saate menüü koos paika panna.
Austrid sisaldavad rikkalikult tsinki, mis aitab kaasa seemnepurskele ja see omakorda viljastumisele. Te ei pea järgima legendaarse naistemehe Giacomo Casanova eeskuju ja nosima 50 austrit päevas – üks auster sisaldab umbes 15 mg tsinki, mis on päevane soovituslik kogus meestele.
Rohelised köögiviljad, pähklid, täisteratooted ja puuviljad sisaldavad palju antioksüdante, mis teatavasti mõjuvad hästi viljakusele. Tumeda šokolaadi ja mõõdukas koguses punase veini tarbimine võib väga nauditavalt vähendada vabade radikaalide hulka.
Kõik inimesed ei soovi iga päev austreid süüa! Kui arvate, et teie toidulaud ei ole piisavalt mitmekesine, siis võite apteegist osta spetsiaalselt meestele loodud kompleksvitamiine või toidulisandeid.
Ülekaaluliste ja rasvunud meeste spermatosoidide hulk võib olla vähenenud ja nende spermatosoidid ei pruugi olla nii head „ujujad“ ning seetõttu ei ole nad ka nii võimekad sihtmärgini jõudmisel. Kontrollige oma kehamassiindeksit (KMI), et teada saada, kas see on ettenähtud vahemikus. Kui tunnete, et peaksite kaalus alla võtma, siis konsulteerige oma arstiga.
Vajadusel rääkige oma arstiga analüüside või testide tegemisest ja võimalikust ravist, sest ravimata infektsioonid võivad põhjustada viljatust.
Ilmselt te juba teate, et suitsetamine kahjustab tervist. See võib vähendada ka spermatosoidide hulka ja mõjuda kehvasti erektsioonile. Suitsetamisest loobumiseks on erinevaid võimalusi. Seega vajadusel pöörduge arsti poole.
Ka suures koguses alkoholi tarbimine mõjub halvasti. See võib vähendada kehas testosterooni ja sperma tootmist ning põhjustada impotentsust. Mõelge ka oma partneri peale, kellel soovitatakse alkoholist täielikult loobuda, sest rasedus kulgeb esimestel nädalatel ilma igasuguste sümptomiteta.
Kui kasutate ravimeid, siis rääkige sellest oma arsti või apteekriga, sest ka need võivad mõjutada teie viljakust. Lisaks proovige vältida kokkupuudet pestitsiidide, plii ja muude toksiinidega, kuna need võivad mõjutada nii spermatosoidide kvaliteeti kui ka hulka. Kui puutute kokku toksiinidega, siis kasutaga alati kaitsevahendeid.