Planeerimine
Stress ja rasedaks jäämine
Artiklist leiate vastused järgmistele küsimustele:
Kuidas ma saan vähendada stressi, kuna ma soovin nii väga rasedaks jääda?
Kas stress mõjutab rasedaks jäämist?
Kuidas tulla toime stressiga, mis tuleneb suurest soovist rasedaks jääda?
Loe lisaks:
Beebiootele jäämise protsessis on mõningane stress normaalne. Alustate peagi teekonda, mis muudab kogu teie elu, nii et kindlasti tunnete sel ajal paljude asjade pärast muret.
Rasedaks jäämine võib võtta aega ja ainuüksi see võib tekitada stressi. Selles maailmas oleme sageli harjunud saama kõike kohe ja kiiresti – toit saabub 15 minutit pärast tellimist või Netflix’i lisandub seriaale nagu seeni pärast vihma – seega võib ka rasedaks jäämise ootamine teid endast välja viia.
Pidage meeles, et muretsemine ei aita rasedaks jäämisele kaasa. Seda on küll lihtsam öelda kui teha, kuid proovige lõõgastuda ja jääda realistlikuks. Asjad, mis on ootamist väärt, võtavadki mõnikord natuke aega.
Erinevate naiste puhul võib stressi vähendamiseks toimida erinev strateegia. Leidke enda jaoks see kõige sobilikum meetod, et saaksite nautida rasedaks jäämise protsessi ja annaksite endale võimaluse edukalt beebiootele jääda.
- Lugege, et saada uusi teadmisi. Kui olete seda tüüpi inimene, kellele meeldib kõike teada, siis lugege raamatuid või uurige internetist rohkem eesootavate sündmuste kohta. Erinevate faktide teadmine võib panna teid tundma, et hoiate olukorda kontrolli all.
- Olge aktiivne ja tehke trenni. Aktiivne eluviis enne rasedaks jäämist toetab teie füüsilist ja vaimset tervist. Liikumine ja treeningud aitavad parandada unekvaliteeti, samuti vallandab see tegevus endorfiine, mis toimivad kui kehaomased valuvaigistid. Vaimsele tervisele mõjuvad kõige paremini erinevad hingamisharjutused, meditatsioon või jooga.
- Ärge rääkige oma raseduse plaaneerimisest kõigile. Mida rohkem inimesi teab, et te üritate beebiootele jääda, seda rohkem hakatakse selle kohta küsima. Rääkige ainult neile, kes teid sellel teekonnal toetavad.
Kui olete juba pikemat aega üritanud beebiootele jääda ja see pole seni õnnestunud, võivad stress ja pinged hakata kogunema.
Mõni paar jääb lapseootele juba peale paari kuud proovimist, teistel aga võib see kauem aega võtta. Reeglina jäävad enamik paare loomulikul teel lapseootele aasta jooksul. See on üsna pikk aeg püsida kannatlikuna – vahepeal võib see kõik tunduda isegi võimatuna. Jagage oma tundeid oma partneriga ja proovige säilitada positiivset meelt. Kui olete noorem kui 35-aastane ja olete üritanud rasedaks jääda juba 12 kuud, või kui te olete vanem kui 35-aastane ja üritanud rasedaks jääda kuue kuu jooksul ilma tulemusteta, siis konsulteerige oma arstiga. Umbes igal kuuendal paaril võib esineda probleeme rasedaks jäämisega. Vajadusel konsulteerige arstiga, kuna viljakusraviks on mitmeid võimalusi.